Advertpack Polska Sp. z o. o., ul. Leśna 6, 42-310 Jaworznik

Czas dostawy od NEXT DAY
Indywidualne serie niskonakładowe
Wizualizacja projektów graficznych w 3D
Kubki do picia BIO i standardowe z nadrukiem logo
Opakowania na wynos bezpośrednio od producenta

Innowacyjne strategie marketingowe: wykorzystanie papierowych kubków i pudełek z nadrukiem w reklamie

innowacyjne-strategie-marketingowe-wykorzystanie-papierowych-kubkow-i-pudelek-z-nadrukiem-w-reklamie

W dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu, firmy szukają nowych sposobów na wyróżnienie się spośród konkurencji i zapadnięcie w pamięci konsumentów. Kubki papierowe z nadrukiem i pudełka z logo stanowią niedoceniane dotąd narzędzie marketingowe, które może znacząco zwiększyć rozpoznawalność marki. Odkryj praktyczne wskazówki, które pomogą wykorzystać potencjał spersonalizowanych opakowań gastronomicznych w strategii marketingowej Twojej firmy.

Jak wykorzystać papierowe kubki i pudełka z logo do celów reklamowych?

Papierowe pudełka i kubki z nadrukiem to nie tylko opakowania – mogą się one stać nośnikiem reklamy, która każdego dnia trafi do rąk setek klientów. Personalizacja opakowań na żywność pozwala nieustannie promować markę, zwiększać jej rozpoznawalność wśród konsumentów oraz wpływać na pozytywne postrzeganie firmy.

  • Zwiększanie rozpoznawalności marki

Papierowe kubki i pudełka z nadrukiem mogą pełnić funkcję reklamową i w nienachalny sposób promować ofertę firmy. Umieszczenie logotypów lub hasła marketingowego na powierzchni opakowań sprawi, że konsumenci lepiej zapamiętają markę oraz będą ją nieświadomie prezentować wśród swoich znajomych. Gdy klient kupuje kawę na wynos w kubku z logo kawiarni i zabiera ją na uczelnię lub do biura, reklamuje firmę i zwiększa jej rozpoznawalność wśród odbiorców.

  • Kampanie tematyczne i sezonowe

Papierowe kubki i pudełka z nadrukiem warto wykorzystać podczas kampanii reklamowych dostosowanych do sezonu lub określonego wydarzenia. W ten sposób kawiarnia lub punkt gastronomiczny zlokalizowany na lokalnym jarmarku może wykorzystać kubki z motywami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia, co wprowadza klientów w wyjątkowy nastrój. 

  • Informacja o promocjach i konkursach

Kubki i pudełka z nadrukiem sprawdzą się także jako nośnik informacji o bieżących promocjach i rabatach, ofertach specjalnych czy nowych produktach. To doskonały sposób na zachęcenie klientów do ponownego zakupu, np. poprzez umieszczenie na papierowym kubku zniżki na kolejne zamówienie. To motywuje do ponownych wizyt w danym punkcie oraz zwiększa grono lojalnych konsumentów.

Inną, równie ciekawą opcją, jest nadrukowanie na pudełkach na popcorn lub na kubkach informacji o konkursie albo loterii z upominkami. W LogoKubek.pl dostępna jest linia produktów COUPON Cups – kubki posiadają specjalnie zaprojektowane, odrywane fragmenty. Można na nich umieścić np. numer losu lub kod QR pozwalający klientom na udział w loterii albo rejestrację w konkursie.

  • Personalizacja oferty

Spersonalizowane opakowania mogą być wykorzystane do oferowania klientom produktów z limitowanych edycji lub dedykowanych do konkretnej grupy docelowej. Dzięki temu konsumenci czują się wyjątkowo, a firma pokazuje, że potrafi traktować klientów w indywidualny sposób. Restauracje lub lodziarnie serwujące sezonowe desery w unikatowych pudełkach i kubeczkach, np. z życzeniami z okazji Dnia Kobiet lub Dnia Mężczyzn albo z motywami walentynkowymi dla par oraz singli, mogą podkreślić ekskluzywny charakter swojej oferty.

  • Ekologiczne opakowania

Klienci coraz częściej wybierają usługi i produkty od firm, które wykorzystują w codziennej pracy rozwiązania bezpieczne dla środowiska. Kubki i pudełka wykonane z papieru to ekologiczna alternatywa dla opakowań ze styropianu czy plastiku. W LogoKubek.pl dostępne są m.in. biodegradowalne kubki papierowe i z tworzyw roślinnych oraz papierowe pudełka na popcorn. Opakowania mają różne rozmiary i pojemność, co pozwala dostosować gotowy produkt do potrzeb klienta.

Podsumowanie

Wykorzystanie papierowych pudełek i kubków z logo to ciekawa opcja promowania swojej firmy wśród konsumentów. Opakowania gastronomiczne z nadrukiem wpływają na zwiększenie rozpoznawalności marki oraz przedstawianie biznesu lub oferty promocyjnej w interesujący sposób. Umieszczenie na kubkach kodów rabatowych albo zabawnych haseł na pudełkach na żywność sprawia, że marka zapada w pamięci klientów oraz zachęca ich do ponownego skorzystania z oferty. Papierowe opakowania na żywność warto wykorzystać nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale również w lodziarniach czy kinach.

Więcej wpisów