Advertpack Polska Sp. z o. o., ul. Leśna 6, 42-310 Jaworznik

Czas dostawy od NEXT DAY
Indywidualne serie niskonakładowe
Wizualizacja projektów graficznych w 3D
Kubki do picia BIO i standardowe z nadrukiem logo
Opakowania na wynos bezpośrednio od producenta

Dlaczego ekologiczne kubki papierowe to najlepszy wybór dla Twojej kawiarni?

dlaczego-ekologiczne-kubki-papierowe-to-najlepszy-wybor-dla-twojej-kawiarni

Wśród konsumentów rośnie świadomość ekologiczna, przez co coraz więcej osób rezygnuje z zakupów i usług firm, które nie stosują bezpiecznych dla środowiska rozwiązań. Z tego względu warto zastąpić dotychczasowe, plastikowe lub styropianowe kubki papierowymi odpowiednikami. Są one o wiele bardziej ekologiczne, ulegają biodegradacji i mogą przyczynić się do poprawy wizerunku Twojej kawiarni w oczach klientów.

Zalety papierowych kubków z nadrukiem

  • Biodegradowalne materiały

Stosowanie ekologicznych kubków papierowych w kawiarni pokazuje Twoim klientom, że ochrona przyrody nie jest Ci obojętna. O ekologicznym charakterze opakowań świadczy fakt, że są one wyprodukowane z materiałów biodegradowalnych. Do ich wykonania wykorzystuje się papier lub surowce pochodzenia roślinnego. Taki sposób produkcji znacznie zmniejsza negatywny wpływ kubków na planetę w porównaniu z ich plastikowymi bądź styropianowymi odpowiednikami.

  • Budowanie rozpoznawalności marki

Wykorzystanie papierowych kubków z nadrukiem pozwala kawiarniom w prosty i skuteczny sposób zwiększać rozpoznawalność marki. Umieszczenie logo, rozpoznawalnego motywu lub hasła reklamowego na naczyniu sprawia, że pełni ono również funkcję reklamową. Kiedy klienci zabierają napoje na wynos poza lokal, w naturalny sposób zwiększają zasięg działania marki i zachęcają kolejne osoby do poznania oferty danej kawiarni.

  • Wzmocnienie tożsamości marki

Ekologiczne kubki papierowe z nadrukiem są doskonałym nośnikiem identyfikacji wizualnej. Stali i nowi konsumenci promują markę podczas każdego zakupu napoju i sprawiają, że inne osoby zaczynają kojarzyć dany lokal. Dzięki temu logo i kolorystyka firmy stają się bardziej rozpoznawalne, a sama marka jest lepiej zapamiętana.

  • Mniejsze zaśmiecenie okolicy

Jeżeli serwujesz napoje w mobilnych punktach, np. w kawiarni rowerowej lub podczas koncertów, to może się zdarzyć, że niektórzy Twoi klienci wyrzucą puste kubki po kawie czy oranżadzie na trawnik lub chodnik. Niestety, nadal się to zdarza, dlatego warto zamienić plastikowe kubki na papierowe opakowania. Plastik ukryty w zaroślach nie rozłoży się przez kolejne setki lat, a kubek z biodegradowalnego tworzywa ulega rozpadowi w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy.

  • Ograniczenie strat finansowych

Podawanie napojów wiąże się z ryzykiem potłuczenia naczyń lub ich kradzieżą, zwłaszcza podczas imprez i wydarzeń plenerowych. Z tego względu ekologiczne papierowe kubki są bezpieczniejszym rozwiązaniem – nikt nie zrobi sobie krzywdy odłamkiem szkła, a firma nie będzie zmuszona zamawiać drogiej zastawy szklanej przed kolejnym eventem. Wykorzystanie jednorazowych papierowych kubków z nadrukiem eliminuje także konieczność mycia naczyń wielorazowych, co ma znaczenie szczególnie w niewielkich punktach lub mobilnych kawiarniach o ograniczonej powierzchni.

Papierowe kubki z nadrukiem – nie tylko na napoje

W ofercie firmy LogoKubek.pl dostępne są papierowe kubki na gorące i zimne napoje. Możliwe jest także zamówienie kubeczków na lody o różnych pojemnościach. Chociaż nazwy produktów sugerują ich konkretne zastosowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać np. małe kubeczki na lody do serwowania próbek jogurtów lub sałatek.

Podsumowanie

Wprowadzenie ekologicznych, papierowych kubków na napoje pozwoli kawiarniom oraz firmom podkreślić swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Zamówienie kubków z nadrukami, np. z logotypem marki albo chwytliwym hasłem marketingowym, pomoże rozreklamować punkt gastronomiczny i zwiększyć rozpoznawalność lokalu wśród konsumentów.

Więcej wpisów